Другокурсники спеціальності «Прикладна механіка» ЧДТУ здійснюють практичну підготовку на підприємстві «Фотоніка Плюс» у місті Черкаси

       Практична підготовка у Черкаському державному технологічному університеті є важливим етапом освітнього процесу та невід’ємною частиною освітньої програми «Комп’ютерне конструювання обладнання та розробка технологій машинобудування» для здобувачів  освітнього рівня бакалавр, спеціальності 131 «Прикладна механіка».

      За планом першої виробничої практики здобувачі вищої освіти групи ПМ-32 відвідали приватне підприємство «Фотоніка Плюс» (м.Черкаси), ознайомившись із специфікою його роботи.

       «Фотоніка Плюс» відноситься до унікальних підприємств, аналогів якому в Україні, на сьогоднішній день, не існує. Його головною задачею є розробка інноваційних технологій та виготовлення спеціального лазерного обладнання і інструментарію для медичної галузі. Результати діяльності підприємства добре відомі в Україні і світі.

       Проходження практики на підприємстві стало можливим завдяки укладеним  договорам між «Фотонікою плюс»  (директор ПП «Фотоніка Плюс» Володимир Холін) і ЧДТУ (ректор Олег Григор).  Надалі демонструє позитивні результати багатолітня стейкхолдерська співпраця за участю працівників підприємства і викладачів кафедри технологій та обладнання машинобудівних виробництв.

Важливим етапом стала організація інструктажу з техніки безпеки, де здобувачам освіти пояснили: правила безпечної роботи з лазерним обладнанням; використання засобів індивідуального захисту; особливості безпечної роботи у виробничих приміщеннях; необхідність запобіжних заходів при роботі з оптичними та електротехнічними системами.

       Завдяки проведеному інструктажу здобувачі змогли впевнено пересуватися у виробничих приміщеннях та виконання окремих практичних завдань.

      Під час практики студенти мали змогу вільно дискутувати з працівниками підприємства, задавати питання та отримувати кваліфіковані відповіді щодо специфіки виробництва, частки наукових досліджень на даному виробництві, можливості працевлаштування, проходження практик на старших курсах.

  1. Ознайомлення з технологічними процесами. Здобувачі вивчали весь цикл виробництва лазерної апаратури: від конструкторських розробок до тестування готових продуктів.
  2. Практика в лазерному зварюванні. Здобувачі освіти мали змогу працювати з сучасними лазерними установками для зварювання деталей.
  3. Контроль якості продукції. Здобувачі перевіряли точність і надійність виготовленої продукції за допомогою сучасних методів контролю.

       Практика на підприємстві «Фотоніка Плюс» дозволяє здобувачам освітнього рівня бакалавр: отримати нові знання зі сфери лазерних технологій; отримати знання з роботи на високотехнологічному обладнанні; отримати уявлення про реальні виробничі умови підвищеної технологічної гігієни та рівень кваліфікації працівників; ознайомитися зі специфікою виробництва медичної техніки та інструментів; отримати запрошення на проходження наступних практик за навчальними планами та співбесіду для працевлаштування.